تاریخ ایجاد خبر : دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸  ساعت : ۱۱:۰۹
اولین رزمایش تهدید شیمیایی پدافند غیر عامل استان البرز

اولین رزمایش تهدید شیمیایی پدافند غیر عامل استان البرز

این رزمایش بر اساس سناریو ارائه شده توسط سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان البرز وهماهنگی فرماندار و رئیس شواری پدافند غیر عامل شهرستان اشتهارد و با نظارت اداره کل پدافند غیر عامل استان البرز برگزار گردید.


اولین رزمایش تهدید شیمیایی پدافند غیر عامل استان البرز راس ساعت 12 روز سه شنبه 1398/08/14 در شهرک صنعتی(بزرگ ترین شهرک صنعتی ایران ) در شهرستان اشتهارد و با صدور فرمان استاندار و رئیس شورای پدافند غیر عامل استان برگزار گردید.
این رزمایش بر اساس سناریو ارائه شده توسط سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان البرز وهماهنگی فرماندار و رئیس شواری پدافند غیر عامل شهرستان اشتهارد و با نظارت اداره کل پدافند غیر عامل استان البرز برگزار گردید.
موضوع سناریو: به علت سهل انگاری کارگر و آسیب دیدگی مخزن در یکی از واحد های شیمیایی و تولید کننده انواع هیدرو کربن در شهرک ، با نشت گاز در سطح وسیع ، بلافاصله نیرو های دستگاه های انتظامی ، اجرایی ،خدماتی ، امدادی ، درمانی ، با تجهیزات و امکانات تخصصی وارد میدان شده و بر اساس برنامه از پیش تعیین شده نسبت به حفاظت محیطی ، مهار نشت گاز ، ایمن سازی مخازن و کارخانه ،مداوا و انتقال مصتومین به مراکز درمانی اقدام و پایان عملیات با موفقیت کامل اعلام میگردد.  
 این رزمایش با استعداد بیش از 200 نفر نیرو انسانی و با مشارکت دستگاه های نیرو انتظامی ، سپاه امام حسن مجتبی (ع) ، ادارات کل شرکت شهرک های صنعتی ،  جمعیت هلال احمر، آبفا ، توزیع نیرو برق ، گاز ، مخابرات ، آب منتطقه ای ، هوا شناسی ، پخش فراورده های نفتی ، محیط زیست ، صدا و سیما  استان البرز و همچنین آتشنشانی شهرستان اشتهارد برگزار گردید.
استاندار البرز در رزمایش تهدید شیمیایی  با اشاره به اینکه این رزمایش همزمان با نکوداشت هفته پدافند غیرعامل صورت گرفت، افزود پدافند غیرعامل یک مجموعه اقدامات غیرنظامی برای کاهش خسارات و هزینه ها است و رزمایش تهدید شیمیایی که در شهرک صنعتی اشتهارد بعنوان مهمترین شهرک صنعتی کشور اجرایی شد، در سطح ملی بسیار حائز اهمیت است.
رئیس شورای پدافند غیر عامل استان البرز با اشاره به اینکه، این رزمایش با اجرای 200 نفر نیرو انسانی و بیش از 14 دستگاه اجرایی و خدمات رسان برگزار شد، گفت: اتخاذ تدابیر لازم در جهت استقرار پدافند غیرعامل در صنایع و واحدهای تولیدات شیمیایی اقدام بسیار خوبی است که در کشور در حال اجرا است و این رزمایش می تواند الگویی برای بهره برداری تمامی واحدهای تولیدات شیمیایی کشور باشد.امید است که این امر اسبابی برای بازدارندگی کامل و اقدام برای سیاست های پیشگیرانه در مقابل بحران ها و حوادث باشد. 
 
 

کد خبر : 16095

منبع : اداره کل پدافند غیر عامل استانداری البرز

تعداد بازدید : ۱۴۹

چاپ :

ارسال به دوستان :
 


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


ادارات کل استانداری
Link group not found.
Link group not found.
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری البرز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.
آدرس: کرج- جهانشهر- بلوارماهان. تماس : 4-34438501 - 026