شرح وظایف کارگروه کارگروه پشتیبانی و خدمات شهری پدافند غیرعامل استان البرز  

1. برنامه ریزی و سازماندهی ادارات، نهادها و ارگان‌های ارائه دهنده خدمات شهری برای شرایط اضطراری.
2. فرهنگ‌سازی و آموزش عمومی به منظور نهادینه سازی موضوع پدافند غیرعامل در سطح استان؛ با به کارگیری اصول، ضوابط و مقررات.
3. پیش بینی، تأمین و تخصیص اعتبار سالیانه استانی و سایر پشتیبانی های مورد نیاز به منظور تهیه و تأمین امکانات، تجهیزات، ماشین آلات و ... .
4. تهیه، تدوین و پیشنهاد طرح جامع پشتیبانی مدیریت بحران و مقابله با حوادث استان برای-قبل، حین و بعد از اقدامات نظامی دشمن و صدمات ناشی از جنگ.
5. طراحی چگونگی تداوم چرخه خدمات مورد نیاز حوزه پشتیبانی و خدمات شهری با به کارگیری و بسیج امکانات و منابع عمومی، دولتی و مردمی استان به منظور مقابله با بحران ناشی از تهدیدات و اقدامات نظامی دشمن.
6. تهیه طرح و پیش‌بینی انجام تمرینات و رزمایش‌های دوره‌ای در سطح استان برای حفظ و ارتقای آمادگی در حوزه پشتیبانی و خدمات شهری.
7. ایجاد هماهنگی بین سازمان‌های مختلف این حوزه از قبیل ثبت احوال، پزشکی قانونی، متولیان آرامستان‌ها و ... برای انجام خدمات امور متوفیان و ... در سطح استان.
8. مطالعه و بررسی مقررات، همچنین تهیه دستورالعمل‌های مورد نیاز حوزه پشتیبانی و خدمات شهری برای مقابله با تهدیدات و اقدامات نظامی دشمن و ابلاغ به دستگاه‌های ذیربط.
9. سازماندهی تیم‌های اضطراری پشتیبانی و خدمات شهری برای شرایط اضطراری و مقابله با بحران ناشی از جنگ و تهدیدهای دشمن.
10. تشکیل کمیته های مختلف تخصصی کارگروه بنا به ضرورت و نظارت بر انجام وظایف آن.

ادارات کل استانداری
Link group not found.
Link group not found.
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری البرز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.
آدرس: کرج- جهانشهر- بلوارماهان. تماس : 4-34438501 - 026