شرح وظایف کارگروه ارتباطات و فناوری اطلاعات (سایبری) پدافند غیرعامل استان البرز
 
1. شناسایی، اولویت‌بندی، طبقه‌بندی مراکز و سامانه‌های مهم استان در حوزه فناوری‌های الکترونیک و ارتباطات و اطلاعات برمبنای (حیاتی، حساس و مهم)
2. مطالعه، طراحی و پیش‌بینی چگونگی تداوم خدمات ضروری حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات (IT  ) سازمان‌ها در سطح استان و بررسی و پیش بینی آسیب پذیری های حوزه فاوا در دستگاه های مختلف و ارائه راهکار های  برطرف کردن آن.
3. برنامه ریزی و هماهنگی امور مربوط به تهدیدات نوین (سایبری) و تحلیل نتایج حاصل از شناسایی آسیب پذیری ها در سطح استان.
4. تدوین دستورالعمل مورد نیاز برای چگونگی تامین نیازمندی‌های ضروری مردم و دستگاه‌ها در حوزه فناوری و اطلاعات (IT) در شرایط ضروری.
5. پیشنهاد و پیگیری تشکیل مراکز پدافندی سایبری در دستگاه های دارای رده حفاظتی و ایجاد هماهنگی بین سازمان‌های مختلف این حوزه در سطح استان برای مقابله با تهدیدات و شرایط اضطراری.
6. کنترل موردی و دوره ای وضعیت سایبری استان و اجرای تمرینات و رزمایش‌های دوره‌ای برای حفظ و ارتقای آمادگی‌های لازم برای مقابله با تهدیدات و اقدامات نظامی دشمن در حوزه فاوا (مخصوصاً حملات سایبری).
7. سازماندهی و ارتقای توانمندی تیم‌های مقابله با عملیات سایبری دشمن در حوزه‌های مختلف (گوهر).
8. پایش سطح آمادگی های دفاعی استان به منظور افزایش آستانه مقاومت مردمی در برابر تهدیدات و تهیه وتنظیم  پیش نویس طرح جامع برای مقابله با تهاجم‌های سایبری دشمن در حوزه‌های مختلف.
9. نظارت بر اجرای دستورالعمل‌های ابلاغی مربوط به پدافند غیرعامل به منظور حفظ و ارتقای آمادگی لازم در دستگاه‌های مختلف سطح استان.
تشکیل کمیته های مختلف تخصصی کارگروه بنا به ضرورت و نظارت بر انجام وظایف آن.

ادارات کل استانداری
Link group not found.
Link group not found.
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری البرز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.
آدرس: کرج- جهانشهر- بلوارماهان. تماس : 4-34438501 - 026