شرح وظایف کارگروه انرژی و آب پدافند غیرعامل استان البرز  
 
1. مطالعه، بررسی و شناسایی نقاط آسیب پذیر حوزه انرژی و آب استان و طبقه‌بندی آن (حیاتی، حساس و مهم) .
2. طراحی و پیش‌بینی چگونگی تداوم چرخه خدمات حوزه انرژی و آب در شرایط اضطراری در سطح استان.
3. مطالعه و بررسی امور مربوط به کاهش آسیب پذیری و صدمات بر نیروی انسانی، تجهیزات، زیرساخت ها، مراکز و تأسیسات مهم در حوزه آب و انرژی استان.
4. تدوین دستورالعمل‌های مورد نیاز برای چگونگی تأمین نیازمندی‌های مردم در حوزه انرژی و آب در شرایط جنگ و تهدیدات دشمن و ابلاغ به دستگاه‌های ذیربط در سطح استان.
5. پیش‌بینی و طراحی تمرینات و رزمایش‌های دوره‌ای برای حفظ و ارتقاء آمادگی لازم بخش‌های مختلف حوزه انرژی و آب در سطح استان.
6. تهیه و تدوین فهرست آسیب پذیری ها، تهدیدات نوین (زیستی) وابلاغ طرح جامع مقابله با تهدیدات و اقدامات نظامی دشمن در حوزه انرژی و آب استان.
7. پایش سطح آمادگی دفاعی استان به منظور افزایش آستانه مقاومت مردم در برابر تهدیدات، همچنین پیش‌بینی ذخیره‌سازی اقلام حوزه انرژی و آب بهداشتی و سالم برای مدت معینی در شرایط اضطراری با همکاری و مشارکت آنان.
8. بررسی و پیش‌بینی آسیب‌پذیری‌های مربوط به مردم و جغرافیای استان، ناشی از صنایع و تجهیزات مختلف حوزه انرژی و آب، بر اثر تهدیدات و اقدامات نظامی دشمن و ارائه راهکار برای مقابله با آن.
9. سازماندهی و ایجاد هماهنگی بین دستگاه های مختلف برای ارتقاء توانمندی تیم های مورد نیاز در شرایط اضطرار مرتبط با حوزه انرژی و آب به منظور مقابله با بحران ناشی از جنگ، تهدیدات و اقدامات نظامی دشمن در سطح استان.
10. مطالعه و بررسی مقررات، همچنین نظارت بر اجرای دستورالعمل‌ها و ایجاد آمادگی‌های لازم برای مقابله با تهدیدات و اقدامات نظامی دشمن در سطح استان.
11. تشکیل کمیته های مختلف تخصصی کارگروه بنا به ضرورت و نظارت بر انجام وظایف آن.

ادارات کل استانداری
Link group not found.
Link group not found.
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری البرز بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.
آدرس: کرج- جهانشهر- بلوارماهان. تماس : 4-34438501 - 026